همراه دختران جوان رفتن مسابقات فوتبال لیگ یک

همراه دختران جوان رفتن: مسابقات فوتبال لیگ یک مس رفسنجان هفته 33 کرمان

گت بلاگز آذربایجان شرقی برگزاری نخستین جشنواره فیلم تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری نخستین جشنواره فیلم تبریز خبر داد.

برگزاری نخستین جشنواره فیلم تبریز

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در جلسه شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره فیلم تبریز با اشاره به نامگذاری این جشنواره، گفت: جشنواره فیلم تبریز با توجه به جایگاه، هویت و سابقه تاریخی این شهر به مانند جشنواره های متفاوت و معتبر دنیا مثل جشنواره کن، برگرفته از نام تبریز هست.
وی افزود: برپایی جشنواره فیلم تبریز نخستین تجربه جهت ما به شمار می رود که در آن تکیه ما بر توانمندی و سابقه اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره است تا شاهد غنای هر چه زیاد در برپایی آن باشیم.
محمدپور تصریح کرد: با موفقیت چشمگیر فیلم «ائو» و «حیوان» ، اعتماد به نفس به جامعه فیلم استان بازگشته است که من هر دو موفقیت را خدمت جامعه فیلم استان تبریک می گویم و امیدوارم جشنواره فیلم تبریز فرصتی باشد تا خود را محک زده و آنالیز کنیم.
وی با تاکید بر اینکه امیدوارم روزی جشنواره فیلم تبریز برند اعتباری جهت این شهر باشد، گفت: برپایی هر چه بهنر این جشنواره باعث می شود تا همه جهت همکاری در برگزاری آن احساس مسئولیت کنند و جرقه ای جهت حضور بخش های متفاوت در برپایی آن باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید خوداتکایی را در این جشنواره تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از عمده اهداف ما در برپایی جشنواره فیلم تبریز ، تربیت شخصیت های مطرح استانی در سایه این جشنواره هست.
وی احیای جایگاه تاریخی تبریز، خلاقیت و نوآوری را از دیگر اهداف این جشنواره دانسته و افزود: در این مسیر می توان با کشف استعدادهای درخشان زمینه ای جهت ورود این افراد به کار حرفه ای فراهم سازیم.
رئیس هیئت مدیره انجمن سینماگران آذربایجان شرقی، نیز در این جلسه برگزاری این جشنواره را اتفاقی خوب جهت سینمای تبریز عنوان کرده و گفت: در عنوان سینما تا زمانی که صحبت های تئوری منجر به تولید فیلم نشود، شاهد اتفاق خاص ای نخواهیم بود.
علی اکبر افتخار ادامه داد: نخستین جشنواره فیلم تبریز می تواند موجب تشویق و ترغیب فیلمسازان جهت تولید فیلم و دیده شدن این فیلم ها باشد.
به گفته وی، نمایش فیلم ها، بحث، بررسی و نقد و… موجب ارتقای کیفی مباحث فیلم ها می شود که نمود و اثرگذاری آن را می توان در سطح استان، کشور و حتی دنیا مشاهده کرد.
این فعال سینمایی با اشاره موفقیت های اخیر سینماگران استان در عرصه های بین المللی ، تصریح کرد: موفقیت فیلم ائو در جشنواره جهانی فیلم فجر و موفقیت فیلم حیوان در جشنواره کن همه و همه نشانگر این است که سینمای استان در حال طی کردن پله های رشد و موفقیت هست.
افتخار با تاکید بر اینکه جشنواره فیلم تبریز محفلی متفاوت از دیگر رویدادهای سینمایی در استان هست، گفت: پیش از این چندین دوره جشنواره سیب برگزار شده است ولی تمام آنها در قالب همایش فیلم محسوب می شد و جشنواره فیلم تبریز تجربه ای متفاوت تر از گذشته هست.
دبیر جشنواره فیلم تبریز نیز اظهار داشت: حال که استارت برگزاری یک جشنواره فیلم در استان زده شده، این جشنواره باید در سطحی اوج و عالی ترین شکل ممکن برگزار شود.
امیر موتضوی برپایی نخستین جشنواره فیلم تبریز را اتفاقی مهم جهت سینمای تبریز بیان کرد و افزود: هر چند در ابتدا این جشنواره در سطح استان برپا می شود ولی چشم انداز ما جهت برپایی آن در سطوح منطقه ای و ملی در سال های آتی هست.
مرتضوی با اشاره به اینکه طی روزهای آینده فراخوان این جشنواره نیز منتشر می شود، گفت: جشنواره فیلم تبریز طی روزهای 10 تا13 مرداد امسال برگزار می شود.
دبیر جشنواره فیلم تبریز همچنین به برنام های جنبی این جشنواره نیز اشاره داشته و گفت: میزبانی از اساتید و سینماگران برجسته در تبریز، برپایی جلسات نقد و بررسی فیلم ها، کارگاه های متعدد آموزشی و… از جمله این برنامه ها به شمار می رود.
گفتنی هست، فراخوان مهم جشنواره و فراخوان تندیس جشنواره فیلم تبریز طی روزهای آینده منتشر می شود.
انتهای پیام/ش

عبارات مهم : تبریز

واژه های کلیدی: تبریز | استانی | موفقیت | برگزاری | جشنواره | جشنواره | جشنواره فیلم | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog