همراه دختران جوان رفتن مسابقات فوتبال لیگ یک

همراه دختران جوان رفتن: مسابقات فوتبال لیگ یک مس رفسنجان هفته 33 کرمان

گت بلاگز علمی پزشکی تدوین برنامه عمل فعالیت‌های پیش‌دبستانی با تکیه بر مفاهیم قرآنی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تدوین برنامه عمل فعالیت های پیش دبستانی گفت: انس با قرآن و تقویت حس دینی نیز در این برنامه مورد توجه هست

تدوین برنامه عمل فعالیت‌های پیش‌دبستانی با تکیه بر مفاهیم قرآنی

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورشگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ در رابطه با برنامه های پرورشی و قرآنی درنظر گرفته شده است جهت دوره پیش دبستانی اظهار کرد: دوره راهنمای برنامه و عمل فعالیت های پرورشی دوره پیش دبستانی که به وسیله وزارت آموزش و پرورش و شرکت پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تهیه و در آن اصول فعالیت های پرورشی به طور کامل ذکر شده است که انس با قرآن نشانه پنجم و تقویت حس دینی و علایق مذهبی نشانه هفتم این سند هست.

عبارات مهم : آموزش
وی ادامه داد: علاوه بر برنامه های درنظر گرفته شده است برخورداری از سواد قرآنی، پایبندی به اصول اخلاقی و علاقه مندی به اجرای برنامه های انس با قرآن جزو شاخصه های مربیان پیش دبستانی ذکر شده است هست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اهمیت انس با قرآن کریم به اندازه ای بوده که راهنمای برنامه جداگانه ای تحت عنوان “انس با قرآن کریم” که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در ۱۳۸۷ را دارد همچنان راهنمای عمل ما بوده هست.

حکیم زاده عنوان کرد: رویکردهای مهم این برنامه را نیز مشخص کردیم که علاقه مندی به قرآن کریم و انس با قرآن دو نشانه اساسی آن درنظر گرفته شده است هست.

وی یادآور شد: آموزش و ارتقای فعالیت های قرآنی از گذشته مورد اهتمام آموزش و پرورش بوده و در آینده هم چنین شرایطی وجود خواهد داشت همچنین اعتقاد هستیم که هیچ چیز نمی تواند جای آموزه های قرآنی را بگیرد.

گفتنی هست؛ بحث سند ۲۰۳۰ شائبه هایی را جهت بعضی از افراد جامعه و منتقدان این سند ایجاد کرده که آموزش هایی دور از فضای قرآنی در آموزش ابتدایی و پیش دبستانی ایجاد شده است و این در حالی است که پیش از این نیز آموزش و پرورش کم کردن ساعت کلاس های آموزش قرآن و دروس دینی و همچنین دوری از این فضا را تکذیب کرده بود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | فعالیت | آموزشی | برنامه | راهنمای | برنامه ریزی | آموزش و پرورش | دوره پیش دبستانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog