همراه دختران جوان رفتن مسابقات فوتبال لیگ یک

همراه دختران جوان رفتن: مسابقات فوتبال لیگ یک مس رفسنجان هفته 33 کرمان

گت بلاگز وب‌گردی باز و بسته شدن روزانه حلقه مغناطیسی دور اورانوس

تحقیقات دانشمندان براساس اطلاعات یک ماموریت فضایی در ۳۰ سال قبل نشان می دهد «مگنتوسفر» اورانوس در تصویر العمل به بادهای خورشیدی روزانه باز و بسته می شود.

باز و بسته شدن روزانه حلقه مغناطیسی دور اورانوس

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از اسپیس، با توجه به حوزه مغناطیسی متلاطم، هجوم بادهای خورشیدی و مگنتوسفری که مانند کلید برق عمل می کند، اوضاع هوا اورانوس شبیه یک کابوس هست. این در حالی است که مگنتوسفر این سیاره عظیم یخی با زمین مشابه است.

«مگنتوسفر» به منطقه ای اطراف زمین و سیارات دیگر گفته می شود که حوزه مغناطیسی آن تاثیرگذار است.

باز و بسته شدن روزانه حلقه مغناطیسی دور اورانوس

اکنون موسسه جورجیا تک با تحلیل داده های جمع آوری شده است از ۳۰ سال قبل (به وسیله فضاپیمای Voyager۲) تحقیق جدیدی انجام داده هست. محققان این موسسه متوجه شده است اند «مگنتوسفر» این سیاره یخی بزرگ هیچ شباهتی به زمین ندارد.

شبیه سازی ها نشان داده اند به جای آنکه «مگنتوسفر» اورانوس در تصویر العمل نسبت به بادهای خورشیدی باز و بسته شود، به طور یکپارچه، روزانه و همزمان با گردش ۱۷.۲۴ساعته سیاره باز و بسته می شود.

کارول پتی مدیر این پروژه تحقیقاتی می گوید: حوزه مغناطیسی اورانوس خیلی سریع متلاطم می شود.

در این تحقیق آمده است: هنگامیکه بادهای خورشیدی مغناطیسی با حوزه مغناطیسی متلاطم سیاره همخوان می شود، «مگنتوسفر» سیاره به طور روزانه باز و بسته می شود. این واکنش‌ها سیاره تفاوت زیادی با زمین دارد.

تحقیقات دانشمندان براساس اطلاعات یک ماموریت فضایی در ۳۰ سال قبل نشان می دهد «مگنتوسفر» اورانوس در تصویر العمل به بادهای خورشیدی روزانه باز و بسته می شود.

حوزه مغناطیسی اورانوس به سرعت متلاطم می شود هنگامیکه بادهای مغناطیسی خورشیدی به این حوزه وارد می شوند، «مگنتوسفر» اورانوس از فضایی باز به بسته تبدیل می شود. این روند به طور روزانه اتفاق می افتد.

طبق مطالعات این دانشمندان علی رغم تصورات، واکنش‌ها اورانوس اختلاف زیادی با زمین دارد.

«مگنتوسفر» زمین همراه مدار زدن سیاره، می چرخد و هر لحظه به سمت خورشید هست. همچنین مگنتوسفر سیاره خاکی فقط در تصویر العمل به تغییرات در بادهای خورشیدی باز و بسته می شود. ولی اورانوس همزمان با مدار زدن حرکت می کند و به همین علت حوزه مغناطیسی آن با زاویه ۶۰ درجه نسبت به محور آن قرار دارد.

در نتیجه حوزه مغناطیسی سیاره در تصویر العمل به بادهای خورشیدی به طور نامنظم متلاطم جابه جا می شود.

این سیاره ۲ میلیارد مایل با زمین فاصله دارد و به همین علت مشاهده آن سخت است.

درک شیوه واکنش‌ها «مگنتوسفر» سیاره های عظیم یخی مانند اورانوس و نپتون در فرایند مطالعه حیات در سیارات تازه کشف شده است اهمیت زیادی دارد.

باز و بسته شدن روزانه حلقه مغناطیسی دور اورانوس

منبع:مهر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاره | روزانه | باز و بسته شدن | حلقه مغناطیسی | اورانوس | حلقه | دور اورانوس |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog